Projekt VBA
   

O firmie Projekt VBA

Firma Projekt VBA

Początek działalności PROJEKT VBA opierał się na idei, której celem była popularyzacja znajomości i wykorzystania VBA (Visual Basic for Applications) w codziennej pracy w celu eliminacji ograniczeń i zwiększenia efektywności.

Od początku dostarczamy wiedzę i rozwiązania z zakresu VBA dla całego pakietu Microsoft Office poprzez organizację szkoleń i tworzenie rozwiązań opartych o język VBA, SQL i możliwości interakcji z innymi aplikacjami i systemami. Tworzymy rozwiązania, których celem jest wspieranie procesów analizy, raportowania, itp.

W późniejszym okresie do obszarów działania firmy dołączyliśmy rozwiązania tworzone z wykorzystaniem środowiska Visual Studio (VSTO), platformy .Net (C#) i baz danych Microsoft SQL Server. W oparciu o te technologie tworzymy dodatki (add-ins), aplikacje webowe (ASP.Net). W wielu obszarach współpracujemy z doświadczonymi programistami dostarczającymi najwyższej klasy rozwiązania.

Nasze cele. Nasza wizja

W praktyce zawodowej, biznesowej zdarzają się sytuacje, w których brak prostego narzędzia ogranicza możliwości efektywnego i sprawnego wykonania zadania. Być może pracownicy wykonują nieustanne, rutynowe zadania w aplikacjach typu Excel, Word lub innej wspieranej językiem VBA. Kupno specjalistycznego oprogramowania jest czasami dobrym rozwiązaniem, ale być może wahacie się Państwo gdyż przypuszczacie, że nie zostaną wykorzystane w pełni możliwości tego typu narzędzia. Zazwyczaj chodzi bowiem o relatywnie proste wsparcie programistyczne.

Nasz główny cel to dostarczać wiedzę. Twierdzimy, że VBA jest językiem na tyle łatwym, że po kilkudniowym szkoleniu można rozpocząć samodzielne programowania z gwarancją natychmiastowego pozytywnego efektu.

Dostarczamy również gotowe narzędzia, aplikacje, dodatki oraz aplikacje webowe. Jeżeli chcecie Państwo usprawnić pojedynczy proces, uzyskać niezawodny system raportowy, stworzyć narzędzie analizy finansowej, itp. to jesteśmy do Państwa dyspozycji. Tworzymy w oparciu o C#, VSTO, SQL, VBA i inne dostępne techniki i narzędzia programistyczne. Rozwiązania webowe powstają w technologii ASP.Net MVC i bazy danych Microsoft SQL Server.

Przegląd usług

 • Szkolenia VBA
  Szkolenia otwarte z VBA.
  Stworzone przez praktyków dla praktyków. Wszystkie poziomy VBA dla Excela. Większość aplikacji z pakietu Microsoft Office.
 • Szkolenia VBA
  Szkolenia VBA dla firm.
  Oparte o sprawdzony program szkoleń otwartych lub dostosowane do Państwa potrzeb. W miejscu i czasie dogodnym dla Państwa pracowników.
 • Szkolenia VBA
  Narzędzia i aplikacje.
  Drobne lub zaawansowane narzędzia oparte o technologie VBA lub VSTO, wspierane przez SQL, C#/.Net i inne. Usprawnienia i optymalizacja codziennych rutynowych czynności.
 • Szkolenia VBA
  Aplikacje internetowe w ASP.Net MVC
  Strony internetowe i intranetowe stworzone w oparciu o technologię Microsoft ASP.Net MVC z wykorzystaniem SQL Server, JavaScript, jQuery, JSON, AJAX i innych.

Doświadczenie. Wiedza. Praktyka.

Projekt VBA
Pierwszy kontakt z VBA to rok 2002- związany był ze zmianą profilu zawodowego. Nowe miejsce, nowe wyzwania, nowe obowiązki. Mariaż zakończony sukcesem, który trwa i wpływa na kolejne kroki kariery zawodowej.

Rozwój firmy, w której pracowałem i międzynarodowe środowisko korporacji to poszerzanie wiedzy poprzez tworzenie szeregu aplikacji i projektów, które były narzędziami wspomagającymi w codziennej pracy, zarządzaniu i podejmowaniu decyzji dla kilkudziesięciu osób. Projekty te w wielu wypadkach wykraczały poza możliwości dostępnych zasobów IT.

Celem mojej pracy zawsze było dostarczyć dane, raporty i analizy wszystkim, którzy tego potrzebują w zakresie przez nich oczekiwanym w możliwie najkrótszym czasie. Było to możliwe właśnie dzięki codziennemu stosowaniu VBA.

Zawsze kładłem duży nacisk na rozwój umiejętności programowania w VBA przez moich współpracowników. Myślę, że był to proces zakończony dużym sukcesem wobec faktu, że niektórzy z poziomu zerowej umiejętności programowania osiągnęli poziom pełnej samodzielności w wykorzystaniu VBA. Wiele realizowanych projektów opartych o VBA powstawało szybko dzięki temu, że były realizowane przez zespół dobrych programistów.

Wybrani klienci

 • VBA Alior Bank
 • VBA PGNIG
 • VBA Bank HSBC
 • VBA Grupa Warta
 • VBA Energizer
 • VBA Deloitte
 • VBA AmRest
 • VBA BNPParibas
 • VBA Accenture
 • VBA Matras
 • VBA Aviva
 • VBA Grupa ING
 • Wybrani klienci...więcej